İzmit Yerli Jeneratör İmalatçısı

 

İzmit Yerli Jeneratör İmalatçısı Jeneratör, mazot ve benzin gibi petrol ürünleri ile çalışan mekanik enerjiyi elektrik enerjiye çeviren bir makinadır. Jeneratör elektriğin sürekli kesildiği alanlarda ya da hiçbir şekilde elektriğin olmadığı yerlerde faaliyet gösterir. Her daim elektrik elde edebilmek için alınabilecek en büyük tedbir jeneratör kullanmaktır. Jeneratör tarafından farklı ihtiyaçlar için üretilir ve taşınabilir mobil jeneratör tercih edilebileceği gibi sabit ve kabinli jeneratörler de tercih edilebilir. Jeneratör yakıt tüketimi bakımından benzinli ve mazot olmak üzere iki grupta incelenir.

Jeneratörü oluşturan ana parçalar motor, alternatör, yakıt deposu, taşıyıcı şase, radyatör, akü, soğutma fanı, turbo şarj ve ağır hizmet filtresi olarak gösterilebilir. Tabi ki bu parçaların yanında bir de yardımcı parçalar da bulunmaktadır. Bu malzemeler ise topraklama noktası, kaldırma sopası, egzoz susturucu, marş motoru, şalter çıkış panosu ve su ısıtıcısı olarak gösterilebilir.

Jeneratör takılacağı alana göre seçim yapılmalıdır. Özellikle kabinli jeneratör alınırken binanın enerji yükü, bina içindeki aydınlatma sistemi, bina içindeki asansör, bina çevresinde aydınlatma gibi etkenler göz önünde bulundurulmalıdır. Bina içine jeneratör takılacağı zaman sessiz jeneratör tercih edilmelidir çünkü normal jeneratörler çok gürültülü ses çıkarır ve bu tip jeneratörler bina sakinlerine rahatsızlık verir.

İzmit yerli jeneratör imalatçısı ile satılan jeneratörleri alırken dikkat edilmesi gereken nokta jeneratörün saatte ne kadar enerji kullandığıdır. Doğalgaz, mazot ve benzin ile çalışan jeneratörlerin daha az elektrik harcaması için nu konuya dikkat etmek gerekir. Alınacak jeneratörün çevreye uyumlu olup olmaması da çok önemli bir etkendir.

İzmit yerli jeneratör imalatçısı tarafından satılan ürünler pek çok yerde kullanılmaktadır. Hastaneler, alışveriş merkezleri, marketler, fabrika, devlet kurumları okullar ve her daim elektriğe ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılır. Kısacası elektriğin hiç olmadığı olsa da sürekli kesintilerin gerçekleştiği alanlarda kullanılır. Böylece hem sağlık açısından hem de üretim açısından jeneratör kullanılmalıdır. Jeneratör fiyatları kullanılacağı alana göre ve motor türüne göre farklılık gösterir. Bunun için ilgili firmalardan destek almakta fayda var.

Bilgi İçin Bizimle iletişime geçiniz

 

Related Posts

Leave A Reply