Yerli Jeneratör Firması Gebze

Yerli Jeneratör Firması Gebze Jeneratör, mekanik enerjiden elektrik üretimi yapan bir çeşit makinadır. İlk jeneratör 1882 yılında DC yani doğru akım da denilen dinamo olan çeşidinden icat edilmiştir. Daha sonra 1895 yılında da AC yani alternatif akım adı verilen alternatör ilk defa Niagara şelalesinden elektrik enerjisi elde etmek amacı ile kullanılmaya başlanmıştır. Artık günümüzde ülkemizde üretimi yapılmaya başlanılan yerli jeneratörler de her büyüklükteki işletme alanlarına kadar yetecek güçte imal edilmektedir. Jeneratörler benzin, dizel ve son yıllarda da doğalgaz ile çalışma göstermektedir.  ile olmazsa olmaz elektrikli eşyalarımız ve cihazların elektrik kesintisi yaşanması nedeniyle kullanılamaması bizi zora sokmaktadır. Örneğin bir eczaneye ilaç almaya gelen müşterinin elektrik kesintisi nedeniyle eczane bilgisayarı çalışamaz ve sistemsel olarak kişinin bilgilerine ulaşılamaz.  Bu da müşteriye yansıyarak sıkıntılar yaşanmasına sebep olur. Yada buzdolaplarındaki yiyecekleri etkileyen bir kesinti yaşandığında market yada restoranların da yaşayacakları zorluklar saymakla bitmez. Yani jeneratörden büyük, küçük bütün işletmeler faydalanabilir.

 

Yerli jeneratör firması Gebze öncelikle daha çok elektriksiz çalıştırılması imkansız  olan eşyaların kullanıldığı mekanlarda kullanılır. Bunun yanında marketler, petrol istasyonları, iş merkezleri, toplantı salonları, otel ve restoranlar, fabrika, atölye ve her türlü ticarethanede kullanımı mümkündür. Bunun yanı sıra hastanelerde de kullanımı neredeyse mecburi diyebiliriz, çünkü cihazlara bağlı hastalar ve ameliyathaneler gibi elektrik olmazsa olmazı olmuş her türlü yerde kullanılabilir. Hayatı oldukça kolaylaştırır ve kesinti yaşandığını bile anlamadan günlük işlerinize rahatlıkla devam edebilirsiniz.

Yerli jeneratör firması Gebze üretimini yaptığı makinaları ile tüm ülkede hizmet vermektedir. Bu mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren İki çeşit jeneratör makinası bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni alternatif akım AC denilen alternatör,  ikincisi ise doğru akım DC denilen dinamodur. İki makina arasındaki fark işleyiş ve tasarım farkıdır. Her iki jeneratöre de düzenli olarak bakım yapılmalıdır. Sizler de elektrik kesintisi nedeniyle sıkıntı yaşıyorsanız ve jeneratör ihtiyacınız varsa web sitelerinden bizlere ulaşarak yardım alabilirsiniz. Hayatı kesintisiz bir şekilde yaşamak hakkınız.

İletişime geçin.

Related Posts

Leave A Reply